Kategorijos
Užsakytas prekes galite atsiimti tą pačią dieną.

LED lempos: kokie yra jų privalumai ir trūkumai

LED lempos, kitaip vadinamos šviesos diodų lemputės – pažangesnė ir visomis prasmėmis efektyvesnė, senesnės kartos lempučių alternatyva. Liuminescencinės, kaitrinės ir kitų tipų lemputės didelę suvartojamos elektros dalį panaudoja ne šviesai gauti, o šilumai gaminti. LED lempos, kitaip nei kiti lempučių modeliai, neeikvoja energijos šilumos gamybai, o kryptingai ją naudoja tik šviesos gamybos tikslams. Naudojant LED lempas galima suformuoti ne tik kokybišką apšvietimą, bet ir pasiekti maksimalų energinį efektyvumą. Dėl šios priežasties šviesos diodų lemputės vis dažniau pakeičia tradicines lemputes ir tikrai yra lyderiaujantis vartotojų pasirinkimas. Ką reikėtų žinoti apie šviesos diodų lemputes? Kokiomis teigiamomis ir  neigiamomis savybėmis pasižymi inovatyvios LED lemputės?

LED lemputės: pagrindiniai jų privalumai

LED lempa – šviesos šaltinis, kuris turi labai daug kiekvienam vartotojui aktualių privalumų. Šio tipo lempos įprastai suvartoja iki 90% mažiau energijos, nei standartinės kaitrinės lempos. Taip pat jos džiugina išskirtinai ilga eksploatavimo trukme. Kokybiškos LED lempos gali tarnauti iki 40 kartų ilgiau, nei tradiciniai lempučių modeliai. LED lempos džiugina ir itin plačiomis pritaikymo galimybėmis. LED lemputes nesudėtingai galima integruoti bet kokioje patalpoje, kurioje norima formuoti kokybišką bei energiją maksimaliai taupantį apšvietimą. Pagrindiniai privalumai, kuriais išsiskiria LED lemputės yra šie:produktai/kategorijos/lempos/led-lempos/

  1. Ilgaamžiškumas. Lyginant su vidutinės kokybės kaitrinių lempučių tarnavimo trukme, LED lemputės eksploatavimo laikotarpis yra ženkliai ilgesnis. Preliminari kaitrinės lemputės tarnavimo trukmė yra apie 1 000 valandų. Kokybiškos šviesos diodų lempos įprastai savo paskirtį gali atlikti net 50 000 valandų. Priklausomai nuo apšvietimo naudojimo intensyvumo rodiklių, LED lemputės gali patikimai tarnauti nuo 6 iki 12 metų. Savo eksploatavimo trukme LED lemputės lenkia ne tik kaitrines, bet ir kitų rūšių lemputes. LED lemputės savo funkcionalumo nepraranda dvigubai ar net trigubai ilgiau, nei fluorescencinės ar metalo halogeno lempos. 
  2. Energijos vartojimo efektyvumas. Energijos taupymas – vienas didžiausių LED lemputėms būdingų privalumų. Patalpoje integruotas LED apšvietimas pagamina itin mažą švaistomos šviesos kiekį ir labai didelį „naudingų“ liumenų kiekį. Tai reiškia, jog tradicinį šviesos šaltinį pakeitus LED šviesos šaltiniu, energijos suvartojimas ženkliai sumažėja, o tai, savaime suprantama, atsispindi mažesnėse sąskaitose už elektros energiją. Visas tradicines lemputes pakeitus šviesos diodų lemputėmis, galima sutaupyti iki 90 % energijos. Todėl tikrai galima teigti, kad LED apšvietimo sistema visada yra protinga ir labai greitai atsiperkanti investicija.
  3. Aplinkosauginis veiksmingumas. LED lemputės – tiek aplinkai, tiek sveikatai draugiška lempučių rūšis. Tradicinių lempučių gamybos procese dažnai yra naudojamas gyvsidabris ir kitos, sveikatai bei aplinkai pavojingos, medžiagos. LED lemputės savo sudėtyje neturi jokių kenksmingų medžiagų. Šviesos diodų lempos taip pat į aplinką neskleidžia nei ultravioletinių, nei infraraudonųjų spindulių. Šie privalumai leidžia džiaugtis sveikatai palankiu bei aplinkai draugišku šviesos šaltiniu. Nors LED lempos pasižymi pakankamai gamtai draugiška sandara, tačiau tai yra elektronikos prekė, kurios negalima mesti į bendruosius šiukšlių konteinerius. Savo funkcionalumą praradusias LED lempas derėtų išmesti į specialias elektronikos rūšiavimo talpas, kurias galima rasti elektronikos prekėmis prekiaujančiose parduotuvėse. 
  4. Prisitaikymas prie kontrastingų klimato sąlygų. Susiduriant su šaltesnėmis oro sąlygomis, tradicinių lempučių efektyvumas sumažėja. Nukritus temperatūrai, kitų lempučių rūšių, o ypač liuminescencinių lempučių, šviesos intensyvumas mažėja. LED lemputės yra atsparios kontrastingoms oro sąlygoms, todėl tokio tipo lemputes galima drąsiai montuoti ir šaldymo funkciją atliekančiose patalpose ar įrenginiuose. Dėl puikaus prisitaikymo prie skirtingų oro sąlygų, šio tipo lemputės yra tinkamiausias pasirinkimas ir transporto priemonių ar lauko apšvietimui formuoti.
  5. Momentinis apšvietimas. Naudojant metalo halogeno lempą, susiduriama su pakankamai ilgu šviesos šaltinio apšilimo laikotarpiu. Pasirinkus fluorescencinę lempučių rūšį, įjungus šviesos šaltinį, susiduriama su dvi ar tris sekundes trunkančiu lemputės mirksėjimu. Kitaip nei kitų rūšių lemputės, LED lempos išsijungia bei įsijungia akimirksniu ir iš karto užtikrina kokybišką šviesos sklaidą. Itin dažnai kartojant tradicinių lempučių įjungimo ir išjungimo veiksmą, mažėja tokių šviesos šaltinių eksploatavimo trukmė. Tokie veiksmai LED lempučių tarnavimo laikotarpiui nedaro visiškai jokios įtakos.
  6. Kryptingas apšvietimas. Aplink įprastus šviesos šaltinius šviesa sklinda 360° kampu. Turint įprastus šviesos šaltinius ir norint, kad šviesa būtų apšviesti tik tam tikri objektai arba atskiros patalpos dalys, reikia įsigyti papildomų priedų, atliekančių šviesos srauto nukreipimo funkciją. Nenaudojant šviesos srauto nukreipimo priemonių, bus vienodai apšviečiamos visos vietos, net ir tos, kurioms nereikia apšvietimo. Todėl, naudojant įprastus šviesos šaltinius, susiduriama su bereikalingu energijos švaistymu ir didesnėmis energijos sąnaudomis. LED lempos išsiskiria itin plačiu parametrų pasirinkimu. Pasirinkus tinkamą apšvietimo kampą, net ir su nedideliu šviesos srautu, galima sukurti kryptingą apšvietimą. 
  7. Modernūs dizaino sprendimai. LED juostos – dar viena, plačiai paplitusi LED lempų rūšis. LED juostos suteikia galimybę įgyvendinti nestandartinius, itin modernius apšvietimo sprendimus bei formuoti minimalistines apšvietimo sistemas. LED juostos išsiskiria lankstumo ir kompaktiškumo savybėmis. Naudojant LED juostas, įmanoma sukurti ne tik unikalią apšvietimo sistemą, bet ir suformuoti apšvietimą vietose, kuriose neįmanoma integruoti jokios kitos apšvietimo priemonės. 

Ore šviečianti LED lemputė

LED lempos ir jų trūkumai  

Nors LED lempos, iš esmės, yra laikomos energetiškai efektyviausia bei ilgaamžiškiausia lempučių rūšimi, tačiau ir šis šviesos šaltinis turi keletą tam tikrų neigiamų savybių. Žemiau apžvelgiame kelis pagrindinius, LED lempoms būdingus, trūkumus.

  1. Didelė kaina. Lyginant su visomis kitomis lempučių rūšimis, LED lempos yra brangiausias šviesos šaltinis, reikalaujantis didžiausių pradinių investicijų.
  2. Nepageidaujamas mėlyno atspalvio efektas. Daugelis LED lempučių skleidžia itin šaltą baltą spalvą, pasižyminčią ne visiems patinkančiu mėlynu atspalviu. Norint išvengti mėlynos spalvos efekto, renkantis tokį šviesos šaltinį, reikia labai atidžiai įvertinti jo šviesos temperatūrą, išreiškiamą kelvinais. Visgi, jeigu LED lempomis yra formuojama apšvietimo sistema patalpoms, kurioms reikalinga itin intensyvi bei kokybiška šviesos sklaida, tuomet reikės rinktis daugiau kelvinų turinčius diodus. Tokiu atveju mėlyno atspalvio efekto nepavyks išvengti.
  3. Reguliatorių įsigijimo poreikis. Ne visos, tačiau kai kurios LED lemputės gali būti pritemdytos. Norint naudotis lempučių pritemdymo galimybe, nepakanka įsigyti tiesiog LED lemputes, nes jų komplektacijoje dažniausiai nebūna specialių, pritemdymo funkciją atliekančių, reguliatorių. Tokius reguliatorius reikia įsigyti papildomai, todėl vartotojas susiduria ir su didesnėmis finansinėmis išlaidomis. 
  4. Akinimo efektas. Ypač nekokybiškos LED lempos neretai pasižymi akinamuoju efektu. Didelį šviesos tankį turintys, itin koncentruoti šviesos šaltiniai tikrai gali sukelti momentinį akinimą, tačiau realios žalos akių būklei jie tikrai nedaro. Tokie šaltiniai neskleidžia žalingos ultravioletinės ar infraraudonosios spinduliuotės, todėl mitais, jog LED lempos gali sugadinti akis, tikrai nereikėtų tikėti. Mirgėjimas – dar viena, LED lempoms būdinga savybė, kuri gali sukelti diskomfortą akims. Visgi, įsigijus kokybišką LED lempą, su patikimu maitinimo šaltiniu, mirgėjimo problemos įprastai pavyksta išvengti. 

Natūralu, kad LED lempos, kaip ir kiti šviesos šaltiniai, turi ir savitų, tik jiems būdingų trūkumų. Visgi, reikėtų objektyviai įvertinti tai, jog šviesos diodų sandara pasižyminčių lempų privalumų sąrašas yra žymiai ilgesnis, nei trūkumų. LED lempos yra puikus apšvietimo sprendimas tiek namų ūkio poreikiams patenkinti, tiek verslo tikslams įgyvendinti. Patalpose suprojektavus ir tinkamai sumontavus LED lempų sudėtimi pagrįstas apšvietimo sistemas, nesudėtingai galima įgyvendinti ilgaamžio bei ekonomiškai ir ekologiškai efektyvaus apšvietimo idėją.

Nors LED lempos įprastai reikalauja didesnių investicijų, nei kitų rūšių šviesos šaltiniai, tačiau, naudojant šviesos diodų lempas, iš karto ženkliai sumažėja elektros suvartojimas, todėl teigti, jog tai nėra finansiškai palankus apšvietimo sprendimas, tikrai negalima. Nusprendus įsigyti LED šviesos šaltinius, niekada nereikėtų rinktis pačio pigiausio varianto. Išsirinkus nekokybiškas šviesos diodų lempas, tikrai neįmanoma pasiekti maksimalaus energinio efektyvumo ar džiaugtis puikiai funkcionuojančiu ir ilgai eksploatuojamu šviesos šaltiniu. Jeigu ieškote aukštos kokybės LED lempų už optimalią kainą, kviečiame pasižvalgyti mūsų asortimente, kuriame atrasite didelę, aukšta kokybe garsėjančių prekinių ženklų LED lempų įvairovę.